fbpx
Bölümler

İtalya’da Psikoloji Eğitimi

İtalya’da Psikoloji Eğitimi

Psikoloji, temel olarak insan davranışlarını inceleyen bilim dalı olarak tanımlanabilir. Türkiye’de her yıl binlerce öğrenci psikoloji eğitimine başlamakta bir o kadarı da mezun olarak bu alanda kariyerine başlamaktadır. İster psikolog olarak ister diğer çalışma alanlarında olsun başarılı bir kariyer için dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek oldukça önemlidir. Bu anlamda yurtdışında psikoloji eğitimi hem akademik gelişim hem de dil gelişimi olarak oldukça avantajlıdır. İtalya’da psikoloji eğitimi ise bu alanda yapacağınız en iyi seçim olacaktır.

Gerek İtalyan üniversitelerinin kalitesi gerekse düşük eğitim harçları ve geniş burs seçenekleri gibi imkanlarla İtalya’da psikoloji eğitimi oldukça caziptir. Özellikle Padova Üniversitesi psikoloji alanında dünyanın en iyi 67. üniversitesidir. Ayrıca Bologna Üniversitesi ve Roma La Sapienza Üniversitesi de psikoloji alanında dünyanın en iyi 200 Üniversitesi arasındadır. 

İtalya’da eğitim ücretleri yıllık 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Ayrıca yıllık 2.000-5200 Euro arasında değişen miktarlarda burs almak mümkündür. Burslar tüm yaşam giderlerinizi karşılamaya yetmese de bütçenize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. 

 

İtalya’da İngilizce Psikoloji

İtalya’da İngilizce psikoloji eğitimini hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde almak mümkündür. İngilizce psikoloji lisans eğitimi Padova Üniversitesi ve özel üniversite olan Cattolica Üniversitesi bünyesinde verilmekte iken yüksek lisans eğitimi için seçenek oldukça geniştir. 

italya'da-psikoloji-eğitimi
italyada-psikoloji-egitimi

İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans 

İtalya’da psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamen İngilizce olarak almak mümkündür. İtalya’da psikoloji yüksek lisans programları ise şunlardır:

 • Klinik Psikoloji
 • Bilişsel Psikoloji
 • Bilişsel Nöropsikoloji
 • Psikoloji, Nörobilim ve Beşeri Bilimler
 • İş ve Örgüt Psikolojisi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği
  İtalya Psikoloji Yüksek Lisans

İtalya’da Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

İtalya’d klinik psikoloji alanında İngilizce yüksek lisans programları mevcuttur. Genellikle B2 seviyesinde dil belgesi ve psikoloji alanında diploma şartı bulunmaktadır. Bazı üniversiteler ise öğrencilerin akademik ve dil yeterliliklerini ölçmek için Skype mülakatı yapmaktadırlar.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

 

İtalya’da Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da psikoloji lisans eğitimi Padova Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Yüksek lisans alanında ise seçenek çok daha geniştir. Lisans eğitimi için öğrencilerin 12 yıllık temel eğitimi tamamlamış olmaları ve TYT-AYT sınavlarından barajı geçmiş olmaları temel şartlardır. Ayrıca Padova Üniversitesi bünyesinde Skype mülakatı yapılmaktadır. Ancak SAT sınav puanı olan öğrencilere bu alanda öncelik tanınmaktadır. Yüksek lisans eğitimi için ise B2 seviyesinde dil belgesi ve psikoloji alanında lisans diploması şartı bulunmaktadır. Bazı üniversiteler yine Skype mülakatı gibi yöntemlerle öğrencilerin yeterliliklerini ölçmektedirler.

 

Psikoloji alanında İtalya’nın en iyi üniversitelerini görmek için buraya tıklayın.

 

İtalya’da Psikoloji Eğitimi İçin Gerekenler

 • 12 yıllık temel eğitimi tamamlamış olmak (Lisans Eğitimi İçin)
 • TYT-AYT sınavlarında her iki oturumda da barajı aşmak (Lisans Eğitimi İçin)
 • B2 seviyesinde dil belgesi (Yüksek Lisans Eğitimi İçin)
 • Psikoloji alanında lisans diploması (Yüksek Lisans Eğitimi İçin)

Detaylı bilgi için “İtalya’da Okumak İçin Gerekenler” yazımıza göz atabilirsiniz.


EGE ABROAD İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur.
Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Psikoloji Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; info@egeabroad.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
İtalya'da Psikoloji Okumak İstiyorum!
%d blogcu bunu beğendi: