fbpx
İtalya'da Eğitim

Yurtdışında Eczacılık Eğitimi

Yurtdışında Eczacılık Eğitimi

Eczacılık eğitimi her ülkede en prestijli eğitim programlarından biri olarak görülmektedir. Türkiye’de de eczacılık bölümünü kazanmak için ciddi bir çalışma gereklidir. Yurtdışında eczacılık eğitimi ise eczacılığın sadece ilaç dağıtımından ibaret olmadığını görmenizi sağlayacaktır. Dünyanın en önemli ve devamlı gelişen sektörlerinden biri olan ilaç sektöründe çalışabilmek için dünyaya entegre bir eczacılık eğitimi almak çok önemlidir. Bunun da en iyi yolu yurtdışında eczacılık eğitimi almaktır. 

Eczacılık programları diğer ülkelerdeki sağlık sistemlerinin nasıl çalıştığını görmenize olanak sağlayacaktır. Potansiyel olarak eczacılık mesleğine daha farklı bir perspektiften bakma, pratik deneyim kazanma ve sağlık hizmetlerinin çeşitli alanlarda nasıl çalıştığını daha iyi anlama şansı elde edersiniz.

Yurtdisinda-eczacilik-egitimi
Yurtdisinda-eczacilik

Neden Yurtdışında Eczacılık Eğitimi Almalısınız?

  • Dünyanın her yerinde prestijli bir meslek olarak görülmektedir.
  • Eğitiminiz sonrası alanınızda uzmanlaşmak için yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz.
  • Tüm Avrupa’da geçerli “mavi diploma” elde edersiniz.
  • Yüksek gelir getiren bir mesleğe sahip olursunuz.
  • Eczacılığın sadece ilaçların dağıtımıyla ilgili olmadığının görme şansı elde edersiniz. Birçok kariyer imkanından haberdar olursunuz.
  • Eczacılık insanlarla iletişime dayalı bir meslektir. Farklı bir kültür ortamında eğitim kişisel gelişiminiz için önemli bir adımdır.

Yurtdışında Eczacılık Eğitimi

Alabileceğiniz Ülkeler

Eczacılık okumak isteyen öğrenciler için İngilizce eğitim programları sunan üniversiteler vardır. Bu üniversitelerin eğitim programı bütünleşik eğitim programıdır ve eğitim süresi 5 yıldır. 3 yıllık lisans eğitimi ve 2 yıllık yüksek lisans eğitimi bir arada verilmektedir. Avrupa’da eczacılık eğitimi alabileceğiniz ülkeler ise şunlardır.

İtalya’da Eczacılık Eğitimi

Avrupa’nın en köklü üniversitelerine sahip İtalya, her yıl uluslararası eğitim programı çeşitliliğini artırmaktadır. Köklü olduğu kadar yenilikçi de olan İtalyan üniversiteleri her yıl binlere uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tamamen İngilizce olarak eğitim sunması, bu eğitimleri veren üniversitelerin dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alması gibi nedenlerle İtalya’da eczacılık eğitimi , yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir seçimdir. 

Çekya’da Eczacılık Eğitimi

Çekya, son yıllarda Türk öğrencilerin dikkatini çeken bir ülkedir. Ayrıca Çekya Doğu Avrupa’nın en köklü ve en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Çekya’da tamamen İngilizce olarak eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Çekya üniversiteleri özellikle sağlık alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. 

Çekya’da üniversite eğitimi alabilmek için üniversite sınavı şartı bulunmamaktadır. Bunun yanında Çekya’da dil hazırlık eğitimi de alabilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık Eğitimi

Polonya, binlerce Türk öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen farklı bir para birimi kullanmaktadır ve dinamik bir ekonomiye sahiptir. Avrupa’da cazip bir eğitim imkanı arayan çoğu öğrencinin listesinde Polonya bulunur. Amerika, Kanada gibi gelişmiş ülkelerden bile eczacılık eğitimi için öğrenci çeken üniversitelere sahiptir. 

Polonya’da üniversite eğitimi alabilmek için üniversite sınavı şartı yok! Ayrıca dil seviyenizi yeterli görmüyorsanız İngilizce hazırlık programlarına da katılabilirsiniz. 


EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık Yurtdışında Eczacılık Eğitimi sunan üniversitelere öğrencilerin başvurularını yapmakta ve eğitimlerine başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri sunmaktadır. Siz de Yurtdışında Eczacılık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; info@egeabroad.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: